Bemoedigend zijn de vele initiatieven om goede voornemens in praktijk te brengen. Zuinig gebruik van energie en water ligt binnen ieders bereik. Kritisch en bewust kopen blijkt het hele aanbod van goederen en diensten te kunnen beïnvloeden. Ondernemers richten zich meer en meer op verantwoorde productie en houden rekening met de gevolgen voor het klimaat. Veel mensen spannen zich in voor natuurbehoud en leren kinderen oog te krijgen voor de onvervangbare schatten van de aarde. Ook voor de verbondenheid tussen landbouw en leefomgeving zetten velen zich enthousiast in. Op al die mogelijkheden kunnen wij elkaar aanspreken. Oude en nieuwe media informeren ons en roepen op om verantwoordelijkheid te nemen, elk op eigen niveau. Wat begint in het klein kan uitgroeien tot een nieuwe cultuur van zorg om de toekomst. Wie de wereld wil veranderen, moet nu eenmaal beginnen bij zichzelf. (koningin Beatrix der Nederlanden, 2011)
reacties op dit artikel
#1 | 10-01-12 | Marianne Meester
Bij de koningin : geluid uit ,
geschreven woord weg ,
ALLEEN MAAR NAAR HAAR KIIJKEN .
#2 | 10-01-12 | jan graafland
Ja, alleen kijken, niet aankomen. En zeker niet met politiek bevuilde poten.
#3 | 10-01-12 | Marianne
Naar haar kijken vertelt alles .
#4 | 10-01-12 | jan graafland
Ja Marianne, helemaal mee eens, maar je woorden maakten zoveel bij me los. Het moest er gewoon even uit, al was, of is, het overbodig.
#5 | 10-01-12 | louis verbeek
In mijn grijze brij drijft een laatste kerstgedachte: wat is er geworden van Thor Heyerdahl?
#6 | 10-01-12 | Marianne Meester
Trix Heyerdahl op de Grauwe Dreack
#7 | 11-01-12 | cor zwart
drifting away
#8 | 11-01-12 | Marianne
Hahaha Beatrix drifting .......!
#9 | 21-01-12 | Galerie Montulet
Op jullie website de boom overdag en op onderstaande link de boom 's-avonds. Wie de wereld wil veranderen, moet nu eenmaal beginnen bij zichzelf. :-)
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=311286178916794&set=a.311286148916797.82428.145128835532530&type=1&theater